Catsitting - opieka nad kotem - najczęściej zadawane pytania
UWAGA:
Ze względu na dobro kota, zawsze rekomenduję dwie wizyty na dobę, w odstępach 8-14-godzinnych. Wyjątkiem jest posiadanie misek automatycznych i zapasowych wkładów chłodzących.
Zastrzegam sobie prawo do odmówienia opieki nad kotem wychodzącym (na „mojej warcie” koty nie wychodzą, nawet na szelkach i smyczy), agresywnym lub cierpiącym na dolegliwości, które mogłabym przenieść na sobie do innych kotów (np. pasożyty zewnętrzne). Szczegóły w Regulaminie.
Proszę również przed wyjazdem wykonać kotom badanie kału w kierunku pasożytów wewnętrznych (z testem w kierunku lamblii/giardii).
Zdrowie i bezpieczeństwo moich podopiecznych jest najważniejsze.
Jak wygląda wizyta?
Przychodzę i najpierw ogarniam konieczne rzeczy – myję miseczki, przecieram podłogę lub blat pod miseczką, nakładam świeże jedzenie i wymieniam wodę. Jeśli trzeba, podaję leki. Następnie przebieram kuwetę oraz robię obchód mieszkania – sprawdzam, czy kot nie zwymiotował, nie załatwił się poza kuwetą lub nabrudził w inny sposób. Jeśli tak – sprzątam to.
Pozostały czas wizyty poświęcam w całości kotu/kotom – na głaskanie, zabawę, czesanie – oczywiście wszystko z poszanowaniem jego chęci. Jeśli kot nie szuka kontaktu, nie podchodzi, boi się – po prostu siedzę z nim w mieszkaniu – pozwalam, by mnie obserwował i zobaczył, że mu nie zagrażam. Nic na siłę.
Podczas wizyty robię zdjęcia lub filmiki, które wysyłam opiekunowi, wraz z krótką informacją o samopoczuciu kota.
W przypadku, kiedy samopoczucie kota wymaga interwencji lekarza weterynarii, zabieram go do lecznicy.
Jak długo trwa wizyta?
W zależności od ilości kotów – od 30 minut.
Im więcej kotów, tym czas wizyty jest dłuższy o 10 minut na każdego kota, żeby każdy kot czuł się zaopiekowany i wybawiony tj.: 1 kot – 30 minut, 2 koty – 40 minut, 3 koty – 50 minut itd.
Istnieje możliwość przedłużenia wizyty za opłatą określoną w Cenniku.
Ile to kosztuje?
Jak się umówić?
Interesujący mnie termin jest zajęty. Co teraz?
Mój kot choruje. Czy podejmiesz się wizyty?
Na ogół tak. Jednak to Ty musisz ocenić, ile dziennie i jak długich wizyt taki kot będzie potrzebował, w zależności od jego stanu zdrowia i opieki, jakiej potrzebuje.
Z mojej strony nie ma problemu z podaniem kotu większości leków, jednakże jeśli są konieczne – skontaktuj się odpowiednio wcześniej w celu potwierdzenia, czy będzie możliwe podawanie ich podczas wizyty.
W razie pogorszenia się stanu kota – oczywiście udzielę niezbędnej pomocy i zabiorę go do lecznicy. W takiej sytuacji będę oczywiście prosiła o zwrot kosztów wizyty, transportu oraz kosztu mojego czasu, związanego z wizytą w lecznicy. Opłaty w Cenniku.
Co przygotować przed wyjazdem?
Po co ta wizyta zapoznawcza? Czy jest obowiązkowa? Jak przebiega?
Przed podjęciem współpracy z każdym nowym opiekunem, oferuję jednorazową bezpłatną wizytę zapoznawczą, na której możemy się spotkać, poznać i porozmawiać o kocie „face to face” – o jego zwyczajach, ulubionych zabawach i omówić warunki współpracy.
Chyba chcesz wiedzieć, kto będzie przebywał w Twoim domu i opiekował się Twoim kotem, kiedy Ciebie nie będzie?
Jest to też okazja dla mnie i dla kota, byśmy się poznali i zobaczyli, jak kot reaguje na moją obecność.
Przy okazji możesz pokazać mi, gdzie znajdują się zapasy jedzenia, żwirku, leki, transporter i książeczka zdrowia czy środki czystości.
Podczas wizyty zapoznawczej możemy też od razu podpisać umowę o opiekę nad kotem.
Wizyta zapoznawcza nie jest zobowiązująca i nie obliguje do podjęcia współpracy.
Dlaczego mam wybrać Ciebie?
Przeszłam w czasie studiów szkolenie z pierwszej pomocy przedweterynaryjnej, więc w razie sytuacji awaryjnej, mam zasoby, by pomóc kotu.
Ponadto – jestem behawiorystką i na pewno dam Ci znać, jeśli zauważę jakieś problemy, nad którymi warto się pochylić, by poprawić komfort życia i kota, i przez to Opiekuna.