Przejdź do treści

Kociocia

Strona główna » Stara główna

Stara główna

Czym się zajmuję

Behawiorystyka kotów

Pomogę Ci zrozumieć Twojego kota i poprawić jego relację ze wszystkimi domownikami. Chętnie pomogę także w problemach kuwetowych, z agresją, lękliwością czy wokalizacją.

Catsitting

Kompleksowo zaopiekuję się Twoim kotem podczas Twojego wyjazdu. W domu Twoim i kota, w którym czuje się najlepiej i najbezpieczniej. Przede wszystkim nakarmię, napoję, wyczyszczę kuwety, wygłaszczę i wybawię zgodnie z cyklem łowieckim. Niezależnie od tego, czy kot jest zdrowy, czy wymaga podawania leków.

projektowanie kocich wnętrz i mebli

Z racji, że z wykształcenia jestem też architektką, zaprojektuję dla Ciebie estetyczną, funkcjonalną przestrzeń, w której zarówno Ty i Twój kot będziecie czuć się świetnie.

O mnie

Moja historia

[su_expand more_text="Pokaż więcej" more_icon="icon: angle-down" less_text="Pokaż mniej" less_icon="icon: angle-up" height="300" hide_less="no" font-family="Saira" text_color="#fff" link_color="#fff" class="text"]Nazywam się Marta Gałan, pochodzę z malutkiego Hrubieszowa i koty są moją pasją odkąd pamiętam. Od dziecka, wraz z siostrami, oswajałyśmy zdziczałe koty i znosiłyśmy je do domu. Zawsze dobrze dogadywałam się z kotami - zdecydowanie lepiej niż z ludźmi. Jednak początkowo obrałam inną drogę - zwyciężył „głos rozsądku”.
W 2019 roku ukończyłam architekturę i urbanistykę na Wydziale Architektury Politechniki Warszawskiej i zostałam inżynierem architektem, a już w trakcie studiów, w 2018 roku, zaczęłam pracę jako projektantka wnętrz i w pracowni projektowania wnętrz pracowałam do maja 2022.
W moim życiu, w wynajmowanych pokojach, z zakazem posiadania zwierząt, bardzo brakowało mi kotów. I tak zaczęła się moja przygoda z catsittingiem - podczas wyjazdów znajomych zajmowałam się ich kotami i coraz bardziej zaczęłam zagłębiać się w koci świat.
W 2020 roku postanowiłam poszerzyć moją wiedzę i trafiłam na studia podyplomowe z behawiorystyki kotów i zaczęłam tworzyć markę Kociocia. Koty pochłonęły mnie bez reszty i to z nimi postanowiłam jednak wiązać swoją przyszłość.
W 2021 roku, po przeprowadzce do mieszkania, w którym (w końcu!) mogę mieć zwierzęta, w moim życiu, zupełnym przypadkiem, pojawiła się Pyza - kilkuletnia kotka z dość trudną przeszłością, która stała się dla mnie całym światem.
Kilka miesięcy później, w czerwcu, trafiły do mnie uratowane, około tygodniowe, kocie sierotki - Szczerbatek i Czkawka, dla których stałyśmy się z Pyzą zastępczymi mamami.
I tak sobie żyjemy we czwórkę na warszawskim Muranowie.[/su_expand]

Moja misja

[su_expand more_text="Pokaż więcej" more_icon="icon: angle-down" less_text="Pokaż mniej" less_icon="icon: angle-up" height="350" hide_less="no" font-family="Saira" text_color="#fff" link_color="#fff" class="text"]Moim celem jest obalenie mitu, że koty są wredne i niewdzięczne. Pokazuję, jak wspaniałe są to zwierzęta i że można z nimi tworzyć fantastyczną relację. Chciałabym, żeby każdy kot domowy znalazł swojego kochającego, a przede wszystkim odpowiedzialnego opiekuna.
Z tego względu uczę, czym karmić koty (a przede wszystkim - czym nie karmić), aby jak najdłużej cieszyły się dobrym zdrowiem. Edukuję o badaniach profilaktycznych, a także, jak zapobiegać nieprawidłowym zachowaniom i jak rozwiązywać problemy behawioralne. Tłumaczę też, z czego one wynikają.
Każdą wolną chwilę, w miarę możliwości, poświęcam na poszerzanie wiedzy. Szczególnymi obiektami moich zainteresowań są zoodietetyka, profilaktyka zdrowotna kotów oraz wpływ stanu zdrowia na kocie zachowanie.
Jako, że jestem architektką i behawiorystką kotów w jednej osobie, uczę, jak urządzić przyjazną, a przede wszystkim bezpieczną przestrzeń, w której koty będą czuły się dobrze. Chcę pokazać, że kocie meble, półki, drapaki, legowiska, a nawet kuwety, mogą tworzyć spójną całość z resztą wnętrza i być estetycznymi oraz praktycznymi elementami wystroju, służącymi nie tylko kotom, ale także ich Opiekunom.[/su_expand]

Referencje

Certyfikaty